دسته بندی

10 کار که پسران باید در کودکی انجام دهند

پسران تخیل قوی‌ای داشته و باید به آن‌ها اجازه داد آن را کشف کنند.

پسران تخیل قوی‌ای داشته و باید به آن‌ها اجازه داد آن را کشف کنند. هنگام پرورش پسران، دریافتم که آن‌ها باید چند کار را در کودکی انجام دهند تا به رشد ذهنی و پرورش مهارت‌هایشان برای استفاده در بزرگسالی کمک کند. تفاوت چشمگیری میان تخیلات پسران و دختران وجود دارد. تخیلات هر دو جنس بینظیر کار می‌کند، اما اگر تحت تأثیر یکدیگر قرار نگیرند، می‌توانید تفاوت بارزی میان ایده‌هایی که به ذهن آن‌ها می‌رسد ببینید. به خواندن ادامه دهید تا دریابید پسران در کودکی چه کارهایی باید انجام دهند:

1.جست و جو در طبیعت

طبیعت و پسر بچه‌ها با هم کنار می‌آیند. بیشتر پسران به موجودات عجیب و غریب و مارهای لیز و لزج توجه نشان می‌دهند، اما بیشتر اوقات به آن‌ها فرصت جست و جو در طبیعت و کشف آن و ارتباط با دنیای اطراف داده نمی‌شود.

2.بالا رفتن از درختان و سازه‌ها

پسران نیاز دارند انرژی خود را تخلیه کنند وگرنه خجالتی و غرغرو در مواجهه با چالش‌ها بار می‌آیند. پسران من بیشتر اوقات بالای درخت گیر می‌کردند و دیگری باید برای نجات او از درخت بالا می‌رفت. در همین دوران بود که آن‌ها سر هر چیز کوچکی گریه می‌کردند. در این جا ما باید آن‌ها را تشویق کنیم که از درختان بالا رفته و با ترس خود مواجه شوند تا سالم و امن از درخت پایین بیایند.

3.لگو و دیگر اسباب بازی‌های ساختنی بسازید

از موارد مهم که مادران باید بدانند این است که پسران روزی مرد خواهند شد و باید برای صرفه جویی در مخارج، مهارت اندکی در تعمیر و ساختن داشته باشند. زمانی که آن‌ها برای بازی با لگو و ساخت آن صرف می‌کنند در بزرگسالی برای انجام کارهای دستی به کمک آن‌ها خواهد آمد.

4.ماشین بسازید

در سنین پایین، خواندن راهنمایی و دستورالعمل‌ها به این معنا نیست که آن‌ها دستورالعمل‌ها را مانند یک بزرگسال خواهند خواند، اما به آن‌ها مهارت‌های لازم برای فهم تبدیل اجزاء به کل را خواهد داد. مدل‌های ماشین بهترین ابزار برای این آموزش هستند.

5.قلعه بسازید

همه پسربچه‌ها از ساختن خانه با پتو لذت می‌برند، اما اجازه استفاده از میخ و چکش به همراه چند تکه چوب از گاراژ بابا، به آن‌ها در تقویت اعتماد به نفس کمک کرده و احساس افتخاری به آن‌ها می‌دهد که حتی تصورش را نمی‌توانید بکنید.

6.تراش و حکاکی

اکثر پسرها در سنین نوجوانی دوست دارند بر روی اشیاء مختلف مانند صابون حکاکی کنند و یا طرح دلخواه خود را رسم کنند .بهترین را برای افزایش احساس مسئولیت در چنین مواردی این است که وسایل تراش و حکاکی به آن‌ها هدیه داده شود.

7.یادگیری ایمنی اسلحه

بعد از داشتن اولین وسایل تراش و حکاکی، آن‌ها خواستار آشنایی با انواع اسلحه‌ خواهند شد. این بهترین زمان برای آموزش ایمنی اسلحه و ارزش زندگی به آنان است.

8.پول درآوردن، خرج کردن و پس انداز

به پسر خود ارزش پول و افتخار درآوردن پول با انجام کار سخت را بیاموزید. اگر مدیریت پول را در سنین پایین 4 یا 5 سال به پسران خود بیاموزید، خدمت بزرگی به آن‌ها کرده‌اید. همینطور یاددهی خواندن قیمت‌ها برای معامله‌ای بهتر.

9.جدا و سرهم کردن اجسام

پسران با توانایی جدا و سرهم کردن اجسام مختلف حتی قبل از به حرف آمدن به دنیا می‌آیند.

10.پذیرش شکست

به عنوان فرصتی برای یادگیری شکست بهترین معلم است و نباید به‌عنوان کمبود توانایی‌ها نشان داده شود.

تلفن تماس

دفتر فروش:

88569886 (۰۲۱)

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید