درباره ما

درباره ما

اسباب بازی آرش

در طول تاریخ هر نسلی از کودکان، در هر تمدنی، با اسباب بازی هایی تفریح کرده اند. شاید اسباب بازی ها با گذشت اعصار و با پیشرفت سریع تکنولوژی تغییر کرده باشند اما غایت و مقصود اسباب بازی ها دست نخورده باقی مانده است.  آنها به یادگیری درباره ی دنیای اطراف کودکان، تجربه کردن روابط و تمرین کردن مهارت هایی که به عنوان بزرگسالان به آنها نیاز خواهند داشت کمک می کنند.

اگرچه امروزه بعضی از پدر و مادرها برای کودکان خود اسباب بازی های الکترونیکی بسیار پیچیده خریداری میکنند اما نخستین اسباب بازی ها از موادی طبیعی همچون سنگ، تکه چوب و گِل ساخته میشدند. دو هزار پیکره باستان شناختی در کاتال هویوک در ترکیه، قدیمی ترین شهر شناخته شده ی جهان، از خاک بیرون آورده شدند که نزدیک به نه هزار سال پیش از سنگ تراشیده شده و یا از گل ساخته شده و میتوانسته اند نخستین اسباب بازی های تعلیمی دنیا بوده باشند.

اسباب بازی آرش

برخی اسباب بازی ها در طول تاریخ ثابت بوده اند، برای مثال کودکان مصر باستان با اسباب بازی هایی شبیه به آنهایی بازی میکرده اند که امروزه نیز بسیاری ازکودکان در سراسر جهان با آنها بازی میکنند: سربازهای اسباب بازی، عروسک ها، حیوانات چوبی، توپ، تیله ها و فرفره ها.

عروسک ها همیشه اسباب بازی های پرطرفداری بوده و مانده اند. در سال 2004 عده ای از باستان شناسان، عروسک سنگی چهارهزار ساله ای با موهای پوشالی را (دفن شده با وسایل آشپرخانه کوچک قهوه ای رنگ در اندازه خودش) در ویرانه های یک روستا در جزیره ی پانتلاریای ایتالیا کشف کردند. ماشین های اسباب بازی چطور؟ اگرچه اتومبیل اختراعی مدرن است یک "ماشین" سنگی با دو میله و چهار چرخ با قدمتی نزدیک به 7500 سال در ماردین ترکیه امروزی کشف شده است!

نخستین فروشگاه اسباب بازی در سال 1115 هجری شمسی در لندن تاسیس شد. ناصر الدین شاه قاجار حدود سال 1229 اسباب بازی هایی را که در سفرهای خود از فرنگ جمع کرده بود به ایران آورد.

اسباب بازی آرش

حال، چطور شد که آرش (مدیر عامل ما) وارد بازار فروش اسباب بازی شد؟ دانه های این کار توسط پدربزرگ آرش کاشته شده بود. وی که ارزش اسباب بازی بچه ها را دریافته بود و سال 1349 زمانی که هیچ فروشگاهی ویژه ی عرضه اسباب بازی به کودکان ایران وجود نداشت، راغب بود یک مغازه ی اسباب بازی فروشی تاسیس کنند. متاسفانه برنامه های منظم وی با ورود ایران به جنگ در سال 1359 بی سرانجام ماند و با ورود به جنگ کشور ایران و مردم آن سرزمین رنج های فراوانی بردند.

با اینهمه خانواده ی آرش دست از رویای خود برنداشتند و با پایان یافتن جنگ، پدر آرش (مهراب محمدولی) با بینش والدین خود راه را ادامه داد و نخستین فروشگاه اسباب بازی خود را در تجریش تهران در سال 1373 تاسیس کرد و سپس پیشتر رفت و دو فروشگاه جانبی دیگر (یکی برای پسرها و یکی برای دختران) در سعادت آباد تهران در سال 1380 تاسیس کرد.

اسباب بازی آرش

درست همانند پدربزرگ و والدین، خود آرش اشتیاق فراوانی به اسباب بازی دارد و از دیدن خوشحالی خالص و هیجان صورت کودکان در آن هنگام که به یکی از سرزمین های عجیب و جادوییِ اسباب بازی فروشی هایش وارد میشوند به وجد می آید. اما بازار و تکنولوژی نیز درست مثل اسباب بازی ها با گذشت اعصار تطور و تکامل یافته اند. و اکنون در دی 1395 آرش احساس میکند زمان مناسب فرارسیده است تا عرصه ای مجازی برای تجارت اسباب بازی  خود راه اندازی کند. آرش امیدوار است که بزرگترین و بهترین فروشگاه های کودکان در ایران را راه اندازی کند تا اشتیاق خود به اسباب بازی ها و محصولات کودکان را با کودکان بیشتری در سراسر کشور شریک شود و اطمینان حاصل کند که نشان "اسباب بازی آرش" - نشان یادآور کودکی، خرس اسباب بازی دوست داشتنی (با یک پاپیون که اشاره گری کوچک به هوش و ذکاوت نیز دارد) - برای همه کودکان سراسر کشور بلافاصله قابل شناسایی است. اسباب بازی ها گنج های کودکان هستند و کودکان باید بتوانند از جادوی آنها لذت ببرند.

تلفن تماس

دفتر فروش:

88569886 (۰۲۱)

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید