راهنمای سایت

کمک می‌خواهید؟ شماره تماس:‌ 88569886 (۰۲۱) ۹۸+ | خدمات مشتریان  | شرایط برگشت محصول    | پرسش و پاسخ‌های رایج


شما حق آن را دارید که تا حداکثر 24 ساعت بعد از سفارش آن را لغو کنید، بدون اینکه هیچ دلیلی ارائه کنید.در این صورت هزینه بازگرداندن کالا به عهده مشتری می باشد.

شما حق آن را دارید که بین ۲ الی ۱۴ روز بعد از سفارش آن را لغو کنید اما ملزم به آن هستید که دلیلی موجه به ما ارائه کنید.

دلایل شما باید توسط گروه پشتیبانی مشتریان ما تائید شود و به ‌محض موافقت آنان مرحله‌ لغو می ‌تواند پیش برود.

دوره‌ مجاز برای لغو با گذشت چهارده روز از تاریخ ثبت سفارش منقضی خواهد شد.

برای استفاده از حق لغو سفارش شما باید به نشانی:

تهران، سعادت آباد، خیابان علامه طباطبایی جنوبی، پاساژ طوس، پلاک ۵۳

نامه بدهید و یا به نشانی customercare@arashtoys.ir رایانامه ارسال کنید.

 شما همچنین می‌توانید از فرم کنسلی استفاده نمایید اما این اجباری نیست. برای کالاهایی که تحت این شرایط و قوانین لفو شده‌ اند ما به شما استرداد کامل هزینه خرید را منهای هزینه‌ ارسالی که توسط شما پرداخت‌ شده است ارسال خواهیم کرد. ما می ‌توانیم از استرداد هزینه بابت از دست رفتن ارزش هریک از کالاهای ارسال‌ شده اگر این از دست رفتگی به خاطر نحوه استفاده غیر ضروری توسط شما باشد هزینه‌ ای را کم کنیم.

ما هزینه خرید را بدون تأخیر غیر موجه استرداد خواهیم کرد، صرفاً پیش از:

  1. چهارده روز بعد از تاریخی که ما از شما هریک از کالاهایی که ارسال ‌شده است را پس می‌ گیریم یا
  2. (اگر زودتر) چهارده روز بعد از تاریخی که شما مدرکی حاکی از آن به ما ارائه می‌ کنید که کالاها به ما پس داده ‌شده است یا
  3. اگر هیچ ‌یک از کالاها به شما تحویل داده نشده باشد، ۱۴ روز بعد از تاریخی که لغو سفارش شما به اطلاع ما می‌ رسد.

ما استرداد هزینه را با استفاده از همان روش‌ های پرداختی انجام خواهیم داد که شما برای پرداخت اولیه استفاده کرده‌اید مگر اینکه شما به ‌صراحت خلاف این را درخواست کرده باشید، در هر صورت شما هیچ هزینه‌ ای در نتیجه عملیات استرداد متحمل نخواهید شد.

در صورتی ‌که کالای خریداری شده ارسال شود و شما سفارش خود را لغو کرده باشید ما هزینه‌ استرداد را تا زمانی که بازگشت کالا تائید نشده باشد نگاه می ‌داریم. اگر کالاهای لغو شده را باز پس نگیریم می ‌توانیم ترتیبی بدهیم که با هزینه شما آن‌ ها از شما پس گرفته شوند.

شما می‌توانید به آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان علامه طباطبایی جنوبی، پاساژ طوس، پلاک ۵۳

بدون تأخیر غیر موجه و در هر صورت تنها تا چهارده روز بعد از تاریخی که در آن شما لغو قرارداد خود را به اطلاع ما می‌ رسانید کالاهای سفارش لغو شده را پس بفرستید. اگر کالاها بعد از اینکه مهلت  چهارده ‌روزه منقضی به دست ما برسد فرجه به پایان می‌رسد. شما مجبور خواهید بود که هزینه‌ی ارسال بازگرداندن کالاها را بر عهده بگیرید. شما تنها برای آن دسته از ارزش‌ های از دست ‌رفته‌ ای مسئول خواهید بود که نتیجه‌ نحوه استفاده‌ نادرست از کالا می باشد.

کالاها باید بدون اینکه استفاده ‌شده باشند و درحالتی که همه‌ی علائم برچسب‌های آرش‌تویز و برچسب‌ های شرکت تولید کننده همچنان به آن متصل هستند پس فرستاده شوند. کالاهای پس فرستاده ‌شده‌ ای که آسیب‌ دیده یا کثیف شده باشند پذیرفته نخواهند شد و به مشتری بازگردانده شده و یا درخواست استرداد هزینه پذیرفته نخواهد شد.

درصورتی ‌که هرگونه بسته ‌بندی شرکت تولید کننده همراه کالا ارسال‌ شده باشد آن بسته ‌بندی باید مشمول بازگرداندن شما بشود.

لطفاً اگر هریک از کالاهای خریداری‌ شده توسط شما بدون تگ‌های آرش‌تویزارسال شدند به نشانی customercare@arashtoys.ir رایانامه بزنید، ترجیحا قبل از ارسال اطلاع رسانی را انجام دهید.

هرگونه پس فرستادن کالا باید پیش از آنکه شما کالا(ها) ی خود را به ما پس بفرستید درخواست شود تا یک شناسایی راحت و پردازش سریع را ممکن سازد. پس  فرستاده‌ های شناسایی نشده به نشانی ارسال‌ کننده باز پس فرستاده خواهند شد.

کالاها اگر تا حداکثر یک روز بعد از تکمیل خرید به ‌صورت آسیب ‌دیده یا همراه با مشکلی رخ‌ داده در مسیر تولید دریافت شوند معیوب به شمار می‌روند. خواهشمندیم به یاد داشته باشید که کالاهایی که به خاطر استفاده آسیب‌ دیده‌ اند معیوب محسوب نخواهند شد. اگر کالای شما هنگامی ‌که آن را دریافت می‌ کنید معیوب است می‌ توانید آن را در عوض استرداد هزینه بازگردانید. به ‌سادگی از طریق حساب کاربری خود بازگرداندن یک کالا را درخواست کنید. کالاهای معیوب را عرض ۲ روز پس از دریافت سفارش خود به ما پس بفرستید.

اگر شما بعد از این زمان عیبی در کالای خود پیدا کنید می‌ توانید تنها تا چهارده روز پس از خرید همچنان آن را پس بفرستید. دلایل شما باید توسط گروه پشتیبانی مشتریان ما تائید شود و به ‌محض موافقت آنان مرحله‌ لغو می ‌تواند پیش برود. در صورت امکان، ما پیشنهاد خواهیم داد که کالا را تعمیر کنیم و اگر آن کالا تعمیر شدنی نباشد و از همان قلم کالا همچنان نمونه(ها)یی موجود باشد ما یک جایگزین برای شما خواهیم فرستاد. اگر از همان قلم کالا دیگر موردی موجود نباشد شما حق دریافت استرداد کامل هزینه را دارید.

اگر شما تمایل داشته باشید که بجای دریافت استرداد هزینه، یک کالای معیوب را تعویض کنید لطفاً آگاه باشید که ما تنها می ‌توانیم آن را با کالایی در همان مدل و درصورتی‌ که موجود باشد تعویض کنیم.

بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که متخصصین ما کالاها را پیش از آنکه ارسال شوند از لحاظ کیفی بررسی می‌ کنند و احتمال ارسال شدن یک کالای معیوب به مشتری تا جای ممکن تقلیل یافته است. معیوب بودن کالا ممکن است به خاطر این رخ بدهد که کالا به علت نوع بسته‌ بندی آن نمی‌تواند از لحاظ کیفی بررسی شود و حالت‌ هایی از این قبیل، و در آن صورت بازگرداندن کالا به ‌سرعت توسط گروه پشتیبانی مشتریان ما قبول خواهد شد.

ما تمام تلاش خود را کرده‌ ایم که تا جای ممکن رنگ‌ های کالاهایی که بر وب سایت آرش تویز ظاهر می ‌شوند را به ‌صورت واضح نشان دهیم. با این‌ حال از آنجایی ‌که صفحه‌ های نمایشگر با یکدیگر تفاوت می‌ کنند ما نمی ‌توانیم تضمین کنیم که آنچه نمایشگر شما از رنگ‌ ها نشان می‌ دهد کاملاً دقیق خواهد بود.

برای ساده و بهینه ‌سازی تجربه‌ خرید آنلاین شما ما سیاست استرداد منعطفی پیش‌ گرفته‌ ایم. با این‌ حال مشتریانی که کالاهایی را به ‌دفعات به ما پس می ‌فرستند ممکن است با توجه به صلاح ‌دید ما دیگر پذیرفته نشوند.


تلفن تماس

دفتر فروش:

88569886 (۰۲۱)

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید